Çalişma masasi seti 160 L tiPİ ( demonte )
Indir 142.33 Kb.
TitleÇalişma masasi seti 160 L tiPİ ( demonte )
Page1/4
Date conversion07.07.2013
Size142.33 Kb.
TypeDocuments
See also:
  1   2   3   4
TEKNİK ŞARTNAME

  1. ÇALIŞMA MASASI SETİ 160 L TİPİ ( DEMONTE )

 1. Çalışma masası bir adet 160x100cm açılı masa, bir adet 82x55x63,5 cm ölçüsünde iki kapaklı masa altı dolap ve 1 adet 82x55x63,5 cm bir tarafı kapaklı dolap diğer tarafı kalemlikli çekmeceli modüler ve aynı malzemeden mamul sehpadan oluşacaktır.

 2. Açılı masa üst tablasında 18 mm yonga levha kullanılacak, üzerine aynı renk yüz ve astar kaplama olacak şekilde çift taraflı en az 0,7mm kalınlığında yüksek basınçlı HPL high gloss laminat kaplanacaktır. Açılı masa üst tablasının bütün kenarlarına 2mm. PVC yapıştırılacaktır.

 3. Masa altı dolaplar, üst tabla, alt tabla, kapak ve çekmece klapaları high gloss en az 0,7 mm kalınlığında yüksek basınçlı laminattır. Dolap gövdeleri 18 mm melamin kaplı yonga levhadır. Görünen yüzeyler 2 mm pvc kaplıdır. Dolabın yerle temasını kesmek için yükseklik ayarı yapılabilir plastik pabuç kullanılacaktır.

 4. Masa ön paneli, masa tablası ile aynı renkte, 18mm laminat kaplı yonga levhadan yapılacak, dört tarafına 2mm PVC yapıştırılacaktır.

 5. Masa ayakları 16*60*1,5 mm kalınlığında kromajlı metal profillerden oluşacaktır. Profiller dört köşelerde enjeksiyon makinelerinde basılmış özel form verilmiş alüminyum dökümlerle birleştirilecektir..

 6. Kullanılacak PVC kenar bantları, kullanılacak tabla yüzey renginde, ahşap desenli ve belirtilen et kalınlıklarında olacaktır.

 7. Çalışma masasında kullanılacak laminatlar aynı renk ve desende olacaktır.

 8. Çalışma masası kenarlarında kullanılacak PVC kenar bantlarında boy ekleme yapılmayacak, PVC bantlar tabla yüzeyi ile aynı seviyede olacak, kenar bandı ile tabla alınları arasında bariz tutkal artığı bulunmayacaktır.

 9. Tablalar makinede ölçülendirilirken kesimden kaynaklanan kırılmalar ve çentik şeklinde kırıntılar, döküntüler olmayacaktır.

 10. Ahşap kısımlarda kesinlikle en ve boy ekleme yapılmayacaktır.

 11. Çalışma masası modülleri projeye göre yönleri belirlenerek imal edilecektir.

 12. Masa altında elektrostatik toz boya kaplı masanın esnemesini önleyen metal profiller olacaktır.. Montaj aksesuarları eksiksiz, tam olarak paket içeriğinde olacaktır.

 13. Masaların montajı yapıldıktan sonra modüllerin birleşim yerlerinde kayma, çıkıntı ve taşma olmayacak, tabla altındaki bağlantı elemanlarına ait delik merkezleri birbirini karşılayacaktır.

 14. Masa tablası üst yüksekliği papuç dahil 72,5 cm’yi geçmeyecektir.

 15. Çalışma masası demonte olacak, üst tabla ve ayaklar birbiri ile özel montaj elemanları ile bağlanacaktır.

 16. Yer ile olan teması kesmek amacıyla özel ayarlı pabuç kullanılacaktır.

 17. Masa ayakları metal malzemeden yapılıp, kromajlı olacaktır. boyalı kısımlar aşağıdaki özelliklerde boyanacaktır;

Boyanacak yüzeyler, mekanik ve kimyasal ( demir fosfat banyosu ) olarak temizlendikten sonra, epoksi polyester esaslı toz boya ile boyanacaktır.

Boyanmış yüzeylerde kabarma, pürüz, akıntı, çizik ve renk tonu farklılığı bulunmayacaktır.

Fırınlanmış boya en az 30 mikron kalınlığında, sert ve kaygan olacaktır.

 1. Kullanılacak aksesuarlar, montaj şeması ve montaj basamakları talimatı ile bağlantı elemanları, sağlam bir torba içerisinde ambalaj kutusuna yerleştirilecektir.

İşin yapımında kullanılacak malzemelerin renk ve deseni ile kullanılacak aksesuarların seçimleri İdarece belirlenecektir.

1.2 ÇALIŞMA MASASI 120 Lik DÜZ ( DEMONTE )

   1. Çalışma masası bir adet 120 x 75x cm düz masadan oluşacaktır.

   2. Düz masa üst tablasında 30 mm melamin kaplı yonga levha kullanılacaktır. Düz masa üst tablasının dört kenarlarına ise 2mm. PVC yapıştırılacaktır.

   3. Masa ön paneli delikli 1 mm sac levhadan yapılacaktır, elektrostatik toz boya kaplı olacaktır.

   4. Kullanılacak PVC kenar bantları, kullanılacak tabla yüzey renginde, ahşap desenli ve belirtilen et kalınlıklarında olacaktır.

   5. Çalışma masasında kullanılacak melamin aynı renk ve desende olacaktır.

   6. Çalışma masası kenarlarında kullanılacak PVC kenar bantlarında boy ekleme yapılmayacak, PVC bantlar tabla yüzeyi ile aynı seviyede olacak, kenar bandı ile tabla alınları arasında bariz tutkal artığı bulunmayacaktır.

   7. Tablalar makinede ölçülendirilirken kesimden kaynaklanan kırılmalar ve çentik şeklinde kırıntılar, döküntüler olmayacaktır.

   8. Ahşap kısımlarda kesinlikle en ve boy ekleme yapılmayacaktır.

   9. Masaların montajı yapıldıktan sonra modüllerin birleşim yerlerinde kayma, çıkıntı ve taşma olmayacak, tabla altındaki bağlantı elemanlarına ait delik merkezleri birbirini karşılayacaktır.

   10. Masanın ayakları en az 1,5mm kalınlığında DKP sacdan imal edilecektir. Metal ayaklar yüksek dayanımlı epoksi polyester esaslı toz boya ile boyanacaktır.

   11. Ayaklar kablo geçişine uygun detaylara sahip olacaktır. Masa ayakları arasında tüm kabloları taşıyan bir kablo kanalı olacak ve kablo kanalından yan masa üzerine çıkış için yan masa üst tablasında kablo deliği bulunacaktır. Kablo deliği özel bir plastik kapak ile kapatılacaktır.

   12. Masa tablası üst yüksekliği papuç dahil 75cm’yi geçmeyecektir.

   13. Çalışma masası demonte olacak, üst tabla ve ayaklar birbiri ile özel montaj elemanları ile bağlanacaktır.

   14. Yer ile olan teması kesmek amacıyla özel ayarlı pabuç kullanılacaktır.

   15. Masa ayakları metal malzemeden yapılıp, üzerine, plastik ya da dekoratif metal elemanlardan biri ile görselleştirilecektir.

   16. Kullanılacak aksesuarlar, montaj şeması ve montaj basamakları talimatı ile bağlantı elemanları, sağlam bir torba içerisinde ambalaj kutusuna yerleştirilecektir.

   1. İşin yapımında kullanılacak malzemelerin renk ve deseni ile kullanılacak aksesuarların seçimleri İdarece belirlenecektir.  1. KESON

   1. Dış ölçüleri 40*50*53 cm ölçülerinde olacaktır.

   2. Keson üst tablası l8 mm yonga levha üzerine masa üst tablası renginde, melamin kaplı olacaktır. Dört kenarına 2mm PVC yapıştırılacaktır.

   3. Keson gövdesi (üst tabla hariç) ve çekmece parçaları 18mm melamin kaplı yonga levhadan yapılacaktır.

 1. Yan tabla : Ön, kenara 2mm PVC, arka 0,45 mm

 2. Alt tabla : üç kenara 2mm PVC, arka 0,45 mm

 3. Çekmece iç parçaları (arka ) : uzun kenarına 0,45 PVC

Yapıştırılacaktır.

   1. Keson arkalığı; gövde renk ve deseninde, 8mm melamin kaplı yonga levhadan yapılarak, gövdeye kinişli takılacaktır.

   2. Keson çekmece altlığı; gövde renk ve deseninde, 8mm melamin kaplı yonga levhadan yapılarak gövdeye kinişli takılacaktır.

   3. Keson çekmece klapaları 18mm yonga levha üzeri keson üst tablası renginde aynı renk çift taraflı melamin kaplanıp, dört kenarlarına 2mm PVC yapıştırılacaktır.

   4. Keson çekmece klapaları, çekmece yan parçalarına dört adet yıldız başlı vida ile sabitlenecektir.

   5. Kesonda kullanılacak melaminler aynı renk ve desende olacaktır.

   6. Kesonda kullanılacak PVC kenar bantlarında boy ekleme yapılmayacak, PVC bantlar tabla yüzeyi ile aynı seviyede olacak, kenar bandı ile tabla alınları arasında bariz tutkal artığı bulunmayacaktır.

   7. Kullanılacak PVC kenar bantları, kullanılacak tabla yüzey renginde, ahşap desenli ve belirtilen et kalınlıklarında olacaktır.

   8. Çekmece klapalarında 96mm merkezli metal alaşımlı mat krom kaplamalı yay kulp kullanılacaktır

   9. Çekmecelerde 40 cm’lik metal makaralı ray kullanılacaktır.

   10. Çekmeceler merkezi kilitli olacaktır.

   11. Keson altına dört adet tablalı teker takılacaktır.

   12. Kesonun arka çekmece parçaları, metal yan parçalarının arasında olacak şekilde birleştirilecek. Vida başları yüzeyden taşkın olmayacaktır.

   13. Keson gövde tablaları en az ikişer adet ahşap kavela ile desteklenerek, kavela sayısı kadar minifiksler ile çektirilerek sabitlenecek veya kavelalı olarak polimarin tutkallı preste sıkılarak yapıştırılacaktır.

   14. Tablalar makinede ölçülendirilirken kesimden kaynaklanan kırılmalar ve çentik şeklinde döküntüler olmayacaktır.

   15. Ahşap kısımlarda kesinlikle en ve boy ekleme yapılmayacaktır.

   16. Kullanılacak aksesuarlar, montaj şeması ve montaj basamakları talimatı ile bağlantı elemanları, sağlam bir torba içerisinde ambalaj kutusuna yerleştirilecektir.

   17. İşin yapımında kullanılacak malzemelerin renk ve deseni ile kullanılacak aksesuarların seçimleri İdarece belirlenecektir.

  1. ÇOK AMAÇLI DOLAP MÜDÜR TİPİ (DEMONTE)

   1. Soyunma dolabı 180*45*190 cm ölçülerinde yapılacaktır.

   2. Soyunma dolabı üst tablası ve alt tablası 25 mm kalınlığında laminat kaplı yonga levha olarak üretilecektir.

   3. Dolap üst tablası kapaklardan taşkın olarak yapılacaktır.

   4. Dolabında kullanılacak melamin aynı renk ve desende olacaktır.

   5. Dolabın gövdesi (üst ve alt tabla hariç), sabit ve hareketli rafları 18mm melamin kaplı yonga levhadan yapılacaktır.

  1. Yan tabla : uzun kenara 2mm PVC,

  2. Sabit raf : Ön kenara 2mm pvc,

  3. Hareketli raflar : dört kenar 0,45mm PVC yapıştırılacaktır.

Kullanılacak PVC kenar bantları, kullanılacak tabla yüzey renginde, ahşap desenli ve belirtilen et kalınlıklarında olacaktır.

Dolabı tabla kenarlarında kullanılacak PVC kenar bantlarında boy ekleme yapılmayacak, PVC bantlar tabla yüzeyi ile aynı seviyede olacak, kenar bandı ile tabla alınları arasında bariz tutkal artığı bulunmayacaktır.

Dolap arkalığı; gövde renk ve deseninde, 8mm melamin kaplı yonga levhadan, iki parça halinde H plastik birleştirme elemanı ile ortadan birleştirilerek, gövdeye kinişli takılacaktır.

Dolap bir tarafında üst raf minifixle sabitlenerek altına askılık borusu bağlanacaktır.

Dolabının hareketli rafları eşit bölümlenecek, ± 3cm ayarlı ve ön kenardan 1cm içerlek yapılacaktır. Metal raf pimleri kullanılacaktır.

Dolap kapakları 18mm yonga levha üzerine laminat kaplı olacaktır, dört kenarlarına 2mm PVC ile kaplanacaktır.

Kapaklarda 224 mm merkezli metal alaşımlı mat krom kaplamalı yay kulp kullanılacaktır

Kapaklar kilitli olacaktır.

Kapaklarda üçer adet kaliteli tas menteşe kullanılacaktır.

Kapakların açılıp kapanmasında sürtünme olmayacak, kilitler rahat bir şekilde sorunsuz çalışacaktır.

Kilit ikişer anahtarlı olacak ve herhangi bir dolabın anahtarı diğer dolabın anahtarlarını açmayacaktır.

Dolap ayakları 4cm yüksekliğinde sert plastik ve ayarlanabilir olacaktır.

Dolabının kullanılacak bütün aksesuarların (kilit, kapak sürgüsü, kilit karşılığı sürgü karşılığı, ayak, menteşe,) yerleri belirlenip, vidalanacağı yerler markalanacaktır.

Dolabının kilit, kapak sürgüsü, kilit karşılığı, ayak, menteşe ve arkalıkların gövdeye bağlantısında uygun miktar ve boyutta düz başlı yıldız yarıklı ağaç vidası kullanılacaktır.

Dolaplar demonte olarak yapılacak, dolap tablalarının birleştirmelerinde çekme gücü yüksek bağlantı elemanları (minifix) kullanılarak monte edilecektir.

Ahşap kısımlarda renk desen farklılığı, gönyesizlik ezik, çizik, çatlak, kabarma gibi kusurlar olmayacaktır.

Tablalar makinede ölçülendirilirken kesimden kaynaklanan kırılmalar ve çentik şeklinde kırıntılar, döküntüler olmayacaktır.

Ahşap kısımlarda kesinlikle en ve boy ekleme yapılmayacaktır.

Kullanılacak aksesuarlar, montaj şeması ve montaj basamakları talimatı ile bağlantı elemanları, sağlam bir torba içerisinde ambalaj kutusuna yerleştirilecektir.

İşin yapımında kullanılacak malzemelerin renk ve deseni ile kullanılacak aksesuarların seçimleri İdarece belirlenecektir.

1.5 DOSYA DOLABI (DEMONTE)

1.5.1 Dosya dolabı 80*190*40 cm ölçülerinde yapılacaktır.

1.5.2 Dosya dolap üst tablası 30 mm kalınlığında yonga levha üzerine, melamin kaplanarak, dört kenarına 2 mm PVC yapıştırılacaktır.

   1. Dolap üst tablası kapaklardan taşkın olarak yapılacaktır.

   2. Dosya dolabında kullanılacak melamin aynı renk ve desende olacaktır.

1.5.5 Dosya dolabının gövdesi (üst tabla hariç), sabit ve hareketli rafları 18mm melamin kaplı yonga levhadan yapılacaktır.

Yan tabla : uzun kenara 2mm PVC,

Sabit raf : Ön kenara 2mm PVC, arka kenara 0,45mm PVC,

Alt tabla : Dört kenara 2mm PVC,

Hareketli raflar : dört kenar 0,45mm PVC yapıştırılacaktır.

   1. Kullanılacak PVC kenar bantları, kullanılacak tabla yüzey renginde, ahşap desenli ve belirtilen et kalınlıklarında olacaktır.

   2. Dolap tabla kenarlarında kullanılacak PVC kenar bantlarında boy ekleme yapılmayacak, PVC bantlar tabla yüzeyi ile aynı seviyede olacak, kenar bandı ile tabla alınları arasında bariz tutkal artığı bulunmayacaktır.

   3. Dolap arkalığı; gövde renk ve deseninde, 8 mm melamin kaplı yonga levhadan, iki parça halinde H plastik birleştirme elemanı ile ortadan birleştirilerek, gövdeye kinişli takılacaktır.

   4. Dolabın alttan ikinci rafı minifixle sabitlenecek ve kapaklı olacaktır.

   5. Dolabın hareketli rafları eşit bölümlenecek, ± 3cm ayarlı ve ön kenardan 1cm içerlek yapılacaktır. Metal raf pimleri kullanılacaktır.

   6. Kapaklarda 96 mm merkezli metal alaşımlı mat krom kaplamalı yay kulp kullanılacaktır.

   7. Sol kapakta iki adet mobilya kapak sürgüsü kullanılacaktır.

   8. Kapaklarda ikişer adet kaliteli tas menteşe kullanılacaktır.

   9. Kapaklar için rafa plastik stop takozu takılacaktır. Kapakların açılıp kapanmasında sürtünme olmayacak, kilitler rahat bir şekilde sorunsuz çalışacaktır.

   10. Sağ kapağa bir adet silindirik başlı mobilya kilidi takılacaktır. Kilit ikişer anahtarlı olacak ve herhangi bir dolabın anahtarı diğer dolabın anahtarlarını açmayacaktır.

   11. Dolap ayakları 4cm yüksekliğinde ve ayarlanabilir olacaktır.

   12. Dolapta kullanılacak bütün aksesuarların (kilit, kapak sürgüsü, kilit karşılığı, sürgü karşılığı, ayak, menteşe,) yerleri belirlenip, vidalanacağı yerler markalanacaktır.

   13. Dolabın kilit, kapak sürgüsü, kilit karşılığı, ayak, menteşe ve arkalıkların gövdeye bağlantısında uygun miktar ve boyutta düz başlı yıldız yarıklı ağaç vidası kullanılacaktır.

   14. Dolaplar demonte olarak yapılacak, dolap tablalarının birleştirmelerinde çekme gücü yüksek bağlantı elemanları (minifix) kullanılarak desteklenecektir.

   15. Ahşap kısımlarda renk desen farklılığı, gönyesizlik ezik, çizik, çatlak, kabarma gibi kusurlar olmayacaktır

   16. Tablalar makinede ölçülendirilirken kesimden kaynaklanan kırılmalar ve çentik şeklinde kırıntılar, döküntüler olmayacaktır.

   17. Ahşap kısımlarda kesinlikle en ve boy ekleme yapılmayacaktır.

   18. Kullanılacak aksesuarlar, montaj şeması ve montaj basamakları talimatı ile bağlantı elemanları sağlam bir torba içerisinde ambalaj kutusuna yerleştirilecektir.

   19. İşin yapımında kullanılacak malzemelerin renk ve deseni ile kullanılacak aksesuarların seçimleri İdarece belirlenecektir.

  1. KARE SEHPA

   1. Kare sehpa 50*50 *45 cm ölçülerinde

   2. Sehpanın üst tablası 30 mm kalınlığında yonga levha üzerine melamin kaplanarak, dört kenarlara ise 2mm PVC yapıştırılacaktır.

   3. Sehpanın ayakları ve ara kayıt 30 mm kalınlığında yonga levha üzerine melamin kaplanacaktır,

 1. Ayaklar : kenar 0,45 mm pvc,

 2. Ara kayıt: Alt uzun kenar 0,45 mm pvc, Yapıştırılacaktır.

   1. Sehpalarda kullanılacak melaminler aynı renk ve desende olacaktır.

   2. Sehpaların tabla kenarlarında kullanılacak PVC kenar bantlarında boy ekleme yapılmayacak, PVC bantlar tabla yüzeyi ile aynı seviyede olacak, kenar bandı ile tabla alınları arasında bariz tutkal artığı bulunmayacaktır.

   3. Kullanılacak PVC kenar bantları, kullanılacak tabla yüzey renginde, ahşap desenli ve belirtilen et kalınlıklarında olacaktır.

   4. Sehpalar demonte olarak yapılacak, sehpa tablalarının birleştirmelerinde çekme gücü yüksek bağlantı elemanları (minifix) kullanılarak yapılacaktır.

   5. Sehpanın ayaklarının alt kısmında ayarlı plastik pabuç kullanılacaktır.

   6. Ahşap kısımlarda renk desen farklılığı, gönyesizlik ezik, çizik, çatlak, kabarma gibi kusurlar olmayacaktır

   7. Tablalar makinede ölçülendirilirken kesimden kaynaklanan kırılmalar ve çentik şeklinde kırıntılar, döküntüler olmayacaktır.

   8. Ahşap kısımlarda kesinlikle en ve boy ekleme yapılmayacaktır.

   9. Kullanılacak aksesuarlar, , montaj şeması ve montaj basamakları talimatı ile bağlantı elemanları, sağlam bir torba içerisinde ambalaj kutusuna yerleştirilecektir.

   10. İşin yapımında kullanılacak malzemelerin renk ve deseni ile kullanılacak aksesuarların seçimleri İdarece belirlenecektir.
  1   2   3   4

Add document to your blog or website
Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
denemetr.com


The database is protected by copyright ©denemetr.com 2013
mesaj göndermek
denemetr.com
Main page